Porady

TATUAŻ

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

- epilepsja (padaczka)
- choroby serca i układu krążenia
- hemofilia i skłonności do przedłużonego krwawienia
- łuszczyca, rozległe rany na ciele będące w trakcie gojenia
- stany zapalne gardła, stawów, grypa, angina, stany gorączkowe
- stany po operacyjne, osłabienie, zażywanie silnych leków
- ciąża
- wirus HIV i Hepatitis B

Jak przygotować się do zrobienia tatuażu:

Kiedy zdecydujemy się już na posiadanie tatuażu, wybierzemy wzór i umówimy się na jego wykonanie z tatuażystą,musimy wiedzieć, że jego wykonanie niesie za sobą zastosowanie się do kilku ważnych czynności.

Aby tatuowanie przebiegało sprawnie i aby nowo powstały na skórze wzór goił się prawidłowo musimy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach.

Na tydzień przed wyznaczonym terminem pamiętajmy o systematycznym nawilżaniu skóry, głównie w tym miejscu, gdzie ma się znaleźć tatuaż. Dzięki temu zarówno wykonanie wzoru, jak i jego gojenie się będzie przebiegało sprawniej.

Przed wykonaniem tatuażu możesz rozpocząć przyjmowanie cynku, który poprawia kondycję skóry, jednocześnie stymulując układ odpornościowy. Substancja ta zmniejsza ryzyko infekcji i przyspiesza gojenie.

Dzień przed zabiegiem należy wydepilować ciało, czyli usunąć z powierzchni skóry, na której będzie wykonywany tatuaż, włoski. Dzięki temu unikniemy ryzyka wystąpienia stanu zapalnego, będącego następstwem wrastania czy wbicia włoska pod skórę podczas wbijania igły.

Przed tatuowaniem absolutnie nie można pić alkoholu. Powoduje on rozszerzanie naczyń krwionośnych, dlatego mógłby doprowadzić do obfitego krwawienia. Dodatkowo powoduje, że rana po tatuażu goi się wolniej.

W dniu tatuowania zmniejsz ilość pitej kawy oraz stroń od napojów energetyzujących. Nie zażywaj również używek, które przyczyniają się do zwiększenia ciśnienia krwi w organizmie. Nie powinno się także przyjmować leków przeciwbólowych, które, podobnie jak alkohol, przyczyniają się do rozszerzenia naczyń krwionośnych.

To, co powinniśmy sobie zafundować przed zabiegiem to kąpiel relaksacyjna, z odrobiną swojego ulubionego olejku. Dzięki odprężeniu i zrelaksowaniu nie będziemy podenerwowani, a jak wiadomo stres nie jest naszym przyjacielem, w żadnej sytuacji, także podczas tatuowania.

Przyjdź na zabieg wypoczęty i najedzony (często wykonanie średniej wielkości tatuażu trwa nawet kilka godzin).

Po zabiegu...

Tatuaż zostanie nasmarowany wazeliną przeznaczoną do celów medycznych oraz zostanie założony opatrunek foliowy. Po 4 - 5 godzinach lub innym zaleconym czasie opatrunek ten należy zdjąć. Normalne jest, że pod folią zbiera się osocze krwi, które czasem wycieka spod niej. Nie należy się tym przejmować, a działanie to jest celowe aby przyspieszyć gojenie! Po zdjęciu folii tatuaż umyć mydłem antybakteryjnym i letnią wodą. Osuszyć miękkim ręcznikiem papierowym. Po każdym myciu, wytatuowane miejsce posmarować cienką warstwą maści ALANTAN PLUS, BEPANTEN lub wazeliną przeznaczoną do celów medycznych (UWAGA - nie mylić z kremem Alantan, powinna to być maść).

Podczas pierwszej nocy po zabiegu na umyte i nasmarowane w/w maścią tatuowane miejsce należy założyć jeszcze raz opatrunek z folii (spokojnie może to być folia spożywcza). W kolejnych dniach zakładanie opatrunku nie będzie konieczne (chyba że ubranie codzienne może spowodować obtarcia, wtedy na bardzo krótki czas możemy zabezpieczyć tatuaż kawałkiem folii, ale nie możemy tego opatrunku nosić zbyt długo. Tatuaż najszybciej goi się tak jak każda rana, przy dobrym dostępie powietrza). Natomiast przez okres 2-3 tygodni myjemy tatuaż letnią wodą i smarujemy maścią 4-5 razy dziennie. Pamiętajmy o umyciu rąk przed tym zanim dotkniemy tatuażu.

Tatuaż nie może "wyschnąć" ale nie powinien też zostać rozmoczony, dlatego zalecana jest kąpiel tylko pod prysznicem.

W czwartej-piątej dobie tatuaż zaczyna się łuszczyć i wyschnięte części naskórka zaczynają powoli odpadać. Bezwzględnie nie wolno im pomagać: drapać, skubać, odrywać. Grozi to powstaniem ubytków w tatuażu, które później trzeba będzie poprawiać na własny koszt.

Może pojawiać się silne swędzenie tatuażu. Nie należy drapać tego miejsca aby nie uszkodzić jeszcze świeżego naskórka...

Przez pierwsze trzy tygodnie nie należy pływać w basenach, i wodach lądowych, nie jest wskazane korzystanie z siłowni.

Przez pierwsze 3 tygodnie bezwzględnie tatuażu nie wolno opalać, a pierwsze 5 dni nawet na chwilę nie wystawiać na działanie promieni! Po upływie 3 tyg. można, ale zalecam używanie filtru ochronnego przeciw ultrafioletowi o jak najwyższym współczynniku ochrony.

Pielęgnacja tatuażu jest bardzo ważna, gdyż jeśli w tych pierwszych dniach po zrobieniu tatuażu nie zadbamy o niego istnieje duże prawdopodobieństwo, że możemy dostać np. infekcji, co może doprowadzić do groźnych dla zdrowia, a nawet dla życia, powikłań.

Za wszystkie defekty powstałe z winy klienta Pracownia OUTlineTATTOO nie ponosi odpowiedzialności.

MAPA MIEJSC WRAŻLIWYCH NA BÓL

Mapa bólu

about me