Historia

MAKIJAZ PERMANENTNY

W starożytnej Japonii, Polinezji, Mikronezji oraz części Malezji, stosowano metodę nakłuwania skóry i wtłaczania koloru. Używano do tego kawałka drewna i kości by móc wprowadzić farbę w głąb skóry. Przyczyn wykonania tatuażu było wiele, zwyczajne, rytualne, polityczne np. przymusowa kara tatuowania twarzy więźnia.

W 1860 roku tatuaż zaczął być popularny wśród oficerów i bogatych obieżyświatów. Na nowo tatuaż został okryty dopiero w latach 60-tych XX wieku. Z czasem pojawiło się życzenie, aby nie tylko upiększać małymi dziełami ludzką skórę, ale również dokonywać pięknych i trwałych rysunków na twarzy. W 1984 roku Japońska linergistka wykonała makijaż permanentny na twarzy w Nowym Yorku, za pomocą igły przymocowanej jedwabną nicią do bambusowego patyczka. Od tamtej pory korygowanie braku owłosienia było coraz bardziej popularne.

W 1992 roku zaprezentowano w Berlinie pierwsze urządzenie do makijażu permanentnego, był to początek makijażu permanentnego w Europie i w Polsce. Dopiero lata 90-te przyniosły rozkwit, zarówno, jeżeli chodzi o nowe technologie jak i maszyny. Udoskonalono również stosowane kolory i technikę pracy.

about me